18 lutego 2018

Ramki, ramy, rameczki - czyli jak oprawić zdjęcia?

Znakiem naszych czasów jest chyba to, że w dobie nowoczesnych, mobilnych technologii każdy z nas wykonuje mnóstwo zdjęć, niemal codziennie. A jednocześnie... gromadzimy te zdjęcia w pamięci komputera, na dyskach i pamięciach zewnętrznych, ale trzymamy je nieuporządkowane i niezwykle rzadko je wywołujemy. Przyznać musicie, że takie tradycyjne, papierowe fotografie mają swój niepowtarzalny urok i do tych namacalnych zdjęć wracamy zdecydowanie częściej. Dlatego warto raz na jakiś czas, np. co pół roku albo raz na rok, wywoływać te fotografie, które są dla nas z jakiegoś powodu ważne, albo po prostu te, które są naszymi ulubionymi. No dobrze... a jak później takie zdjęcia przechowywać?

Istnieje wiele sposobów na przechowywanie zdjęć. Można je trzymać w ozdobnych pudełkach, posegregowane według dat lub wydarzeń. Można zamieścić je w specjalnych albumach tematycznych lub kronikach rodzinnych. Można również wyeksponować ulubione fotografie w ramkach. Wcale nie musimy jednak decydować się na popularne ramki foto dostępne w sieciówkach. Możemy wybrać ramki, ramy i rameczki ręcznie robione, w 100% dopasowane do zdjęcia, naszych oczekiwań i pomieszczenia, w którym ramka ma się znaleźć. I o tym własnie chcemy Wam dziś opowiedzieć - o dostępnych u nas typach ramek, które możecie zamówić w dowolnej kolorystyce i stylistyce! Zaczynamy? :-)

Tradycyjne ramki na zdjęcia - dostosowane do Twoich potrzeb


Jedna ramka jest zbyt skromna, druga zbyt bogata, a trzecia ma nieciekawą kolorystykę... Znacie to? Poszukiwania idealnej ramki na zdjęcie mogą być naprawdę męczące i frustrujące, zwłaszcza jeśli mamy od początku wizję, jak powinna taka idealna ramka wyglądać... Wiele osób, zniechęconych poszukiwaniami, kapituluje, wybierając to, co chociaż ociera się o ideał. Zupełnie niepotrzebnie! W Papierowych Podarunkach przerobimy dla Was dobre jakościowo, zwykłe, drewniane ramki foto, stwarzając dokładnie to, co chcecie otrzymać! Ramki malujemy podkładem, a następnie farbą w wybranym kolorze. W miejscu, w którym ma się znaleźć zdjęcie, dodajemy ozdobny papier - dzięki temu nasze ramki są świetnym upominkiem - z pięknie zdobionym papierem pod szybką wyglądają ładniej, bardziej elegancko i są odbierane jako lepiej dopracowane. Zdjęcie, które znajdzie się w ramce, można wówczas wybrać w ciut mniejszym formacie, uzyskując dookoła barwny, ozdobny brzeg. Za pomocą kleju introligatorskiego i/lub kleju na gorąco, dodajemy do naszych ramek akcenty dekoracyjne, zgodne z oczekiwaniami naszych Klientów. Mogą to być papierowe kwiaty, motyle, elementy metalowe, perełki i kryształki, wstążki, koronki, tekturowe wycinanki... albo wszystkiego po trochu ;-) Oto przykładowe realizacje naszych "przerobionych" ramek foto:Te akurat były realizowane w tematyce komunijnej, ale możemy wykonać ramki na dowolną okazję lub bez okazji.

Ramki A4 - na płasko lub ze zdobieniem 3d


Ten model ramek staje się coraz popularniejszy - nic dziwnego! Na formacie A4 można zmieścić więcej zdjęć lub bardziej rozbudowaną kompozycję :-) Jeśli zastanawiacie się jak oprawić zdjęcia, które można wyeksponować w nowoczesnej aranżacji wnętrz, albo w pokoju dziecięcym, białe ramki z tworzywa będą strzałem w 10! Te ramki są przystosowane do powieszenia w pionie lub poziomie, albo do pionowego postawienia na półce. To bardzo wygodne rozwiązanie. Niestety, posiadamy tylko zdjęcia realizacji ramek w wersji bez szybki i bez zdjęć - fotografie zostały później wklejone w te kwadratowe pola w przeciwległych rogach tekstu:Duża ramka foto A4 może zostać zaopatrzona w tekst dedykacji, sentencję, ulubiony cytat z wiersza lub piosenki, albo może zawierać same zdjęcia i zdobienia - zawsze powtarzamy, że nie ma rzeczy niemożliwych, ogranicza nas tylko wyobraźnia! W takiej ramce można wyeksponować jedno większe zdjęcie lub kilka mniejszych fotografii.

Ramka na zdjęcia czy obraz? - czyli przestrzenne kompozycje na podobraziu


Prawdziwym hitem wśród naszych Klientów są ramki przestrzenne na podobraziu malarskim. To zdecydowanie coś innego niż tradycyjne ramki foto. Te oryginalne, ręcznie wykonane pamiątki są wspaniałym pomysłem na prezent ślubny, z okazji rocznicy ślubu, na roczek, narodziny, a także na wiele innych okazji. Mieliśmy przyjemność realizować zamówienia w różnych wymiarach, stylach, kolorach, tutaj naprawdę panuje dowolność. Czym charakteryzują się ramki foto na podobraziu? Zdjęcie stanowi harmonijną część większego projektu, jest jakby wtopione w kompozycję dzięki temu, że część zdobień zachodzi na krawędzie fotografii. Tło pracy posiada zróżnicowaną fakturę, którą uzyskujemy dzięki zastosowaniu różnego rodzaju preparatów, m.in. past strukturalnych, pudrów do embossingu na gorąco, gel medium, past pękających, mikrokulek, brokatów. Kolorystyka pracy jest niejednolita, stanowi efekt połączenia różnych preparatów kolorystycznych: farb, mgiełek, past i tuszu. Każda praca jest jedyna w swoim rodzaju, dzięki stosowaniu płynnych i sypkich preparatów, które nigdy nie ułożą się w identyczny sposób, nawet dwa pozornie identyczne blejtramy będą się w rzeczywistości sporo od siebie różnić. 

Kompozycje wokół zdjęć mogą być bardzo zróżnicowane, jedne będą bogatsze inne skromniejsze - w zależności od tego, co wybierze Klient. Nasze wieloletnie doświadczenie oraz zmysł artystyczny pozwalają nam również na fachowe doradztwo w tym zakresie: stopień skomplikowania kompozycji i wielość dodatków należy dopasować do charakteru danej fotografii - nie zapominajmy, że to zdjęcie powinno stanowić główny element przestrzennej kompozycji i nie należy przytłaczać go całą artystyczną otoczką, rolą dekoracji jest uwypuklenie fotografii :)

A oto kilka przykładowych realizacji ramek przestrzennych na podobraziu - w różnych wymiarach i na różne okazje:W naszym domu takie nietypowe ramki foto zdobią ściany salonu, sypialni i przedpokoju :D Goście zawsze żywo reagują na tego typu sentymentalne i piękne dekoracje.

Ramka trójdzielna, czyli multiramka foto inaczej


Ostatnio coraz popularniejsze są tak zwane multiramki fotograficzne, czyli kompozycja kilku ramek foto sklejonych razem. Naszą ręcznie robioną alternatywą są stojące ramki trójdzielne, składające się z trzech segmentów. Całość jest spójna stylistycznie i kolorystycznie. Ramki wykonane są na grubym i sztywnym kartonie i oklejone dekoracyjnymi papierami. Zawierają zdecydowanie mniej zdobień niż inne tworzone przez nas ramki na zdjęcia, ale w prostocie i elegancji tkwi ich urok. Oto przykładowe ramki trójdzielne:


Powyższa ramka powstała całkiem niedawno, bo w styczniu tego roku. Pierwowzorem była jednak ramka z zamierzchłych czasów ;-) dokładnie ta:


Prawda, że obie prezentują się bardzo wdzięcznie? ;-)

Ręcznie robiona ramka foto - dla kogo?


Pozostaje odpowiedzieć sobie na pytanie: dla kogo ręcznie robiona ramka foto będzie odpowiednim upominkiem? Z pewnością jest to opcja dla osób, które cenią sobie oryginalne, nietuzinkowe przedmioty. Muszą też lubić fotografię i chcieć udekorować swoje mieszkanie wyjątkowym rękodziełem. To świetna opcja dla wszystkich tych, którzy nie przepadają za albumami i wolą mieć ulubione fotografie zawsze w zasięgu wzroku. Taki upominek z pewnością docenią osoby sentymentalne, przywiązane do rodziny, uczuciowe i wrażliwe na piękno.

Spodobały Ci się nasze realizacje i pragniesz zamówić dla siebie lub swoich bliskich ramkę lub inną wyjątkową, ręcznie robioną pamiątkę?
lub za pośrednictwem Facebooka:

Pozdrawiamy serdecznie!
Papierowe Podarunki

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz