3 lutego 2018

Jak oprawić zdjęcia z rodzinnej sesji?

Witajcie!

Wiele osób marzy o profesjonalnej, rodzinnej sesji plenerowej. My też marzyliśmy! I czekaliśmy na to całe 20 miesięcy, ale naprawdę było warto. Wspomnienia zamknięte w pięknej fotografii to coś, czego nie odbierze nam upływający szybko czas czy ulotna pamięć...

Pogoda była łaskawa, sesja została zrealizowana ostatniego dnia grudnia 2017 roku - to był jeden, jedyny dzień, w którym w pobliskim parku wszystko pokryte było cieniutką warstewką bielutkiego puchu, a dodatkowo przez chmury pięknie przebijało się zimowe słoneczko. No i nie było zbyt zimno, temperatura utrzymywała się w okolicach zera. Idealne warunki dla szybkiej, rodzinnej sesji. Tak, pomimo, że sesja trwała tylko godzinę - bo nasz mały model troszkę się buntował - nasza wspaniała koleżanka i utalentowany fotograf Aneta Skoczewska przekazała nam później aż 54 piękne, zimowe fotografie! Do dziś nie możemy nacieszyć oczu tymi zdjęciami... :-)

Później pojawiło się pytanie: jak oprawić zdjęcia z rodzinnej sesji? Zdecydowaną większość fotek postanowiliśmy umieścić w albumie typu bazyl - póki co album ten istnieje tylko w naszych planach, głównie ze względu na brak czasu na realizację pomysłu. Kilka ulubionych zdjęć chcielibyśmy jednak mieć zawsze na widoku. Taki nasz absolutny numer 1 zawiśnie w przedpokoju oprawiony w przestrzenną ramkę na podobraziu. Ale do sypialni wybraliśmy inne rozwiązanie. W pracowni Papierowych Podarunków tak dawno nie powstał żaden tradycyjny scrap, że trzeba było to zmienić! W jedną noc pozwoliliśmy sobie na troszeczkę zapomnienia, wstrzymaliśmy realizację zamówień, nie myśleliśmy o tych wszystkich czekających na nas obowiązkach domowych, zignorowaliśmy głos rozsądku, że rano będziemy niewyspani i tak powstała niniejsza praca :-)


Sesja powstała w zimowych okolicznościach i - choć zupełnie nie widać tego na tym zdjęciu - była totalnym szaleństwem. Uciekający i śmiejący się przy tym w głos 20-miesięczny maluch z pewnością nie ułatwiał pracy Anecie :D Nie wiemy, czy taka interpretacja tematu jest dopuszczalna, ale co nam zaszkodzi spróbować - layout z wykorzystaniem cudnych zwierzaczków zgłaszamy na wyzwanie w Digital Paper: Zimowe szaleństwa


Myślą przewodnią przy tworzeniu tej pracy było jednak aktualne, lutowe wyzwanie na blogu More Than Words. Wytyczne wyzwania to inspiracja słowem "forever" oraz użycie minimum jednego serca. U nas słowo "forever" występuje w journalingu, ale jest też zawarte w całym wydźwięku zdjęcia oraz projektu: jesteśmy rodziną, zawsze nią będziemy i zawsze będziemy się kochać. Serca na pracy są aż cztery, ciekawe, czy je wszystkie znajdziecie? :)The keynote to creating this work, however, was the current, February challenge at the More Than Words blog. The challenge theme is: be inspired by the word "forever" and the use of at least one heart. I used word "forever" in journaling, but it is also included in the whole overtone of the photo and the project: we are a family, we will always be a family and we will always love each other. There are four hearts at work, I wonder if you can find them all? :)


Pojawia się jeszcze pytanie: co z takim scrapem można później zrobić? Przecież to "tylko" kawałek papieru, obciążony dodatkami... Nasz jest przyklejony na gruby, sztywny karton, więc się nie wygina. Można go teraz podkleić na mocnej dwustronnej taśmie klejącej i przymocować w dowolnym miejscu, albo kupić przestrzenną białą ramkę z szybką, na tyle głęboką, by pomieściła pracę z wystającymi ozdobami. Takie ramki są do nabycia na przykład w sklepie IKEA. Dylemat: jak oprawić zdjęcia z rodzinnej sesji? wydaje się być rozwiązany. My podzielimy fotki na kilka grup i część wyląduje w ręcznie robionym albumie, a część na ścianach w formie przestrzennych ramek różnego rodzaju. Lubimy takie sentymentalne dekoracje! A Wy? :-)


Pozdrawiamy serdecznie,
Papierowe Podarunki


7 komentarzy:

 1. My tez lubimy!!;) przyjedź do nas zobaczyc;)

  OdpowiedzUsuń
 2. This is a gorgeous take on our challenge this month at MTW! :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Sliczny lajout Kasiu!Do tego te urocze zwierzatka- cudnie! Dzieki za udzial w wyzwaniu na blogu More Than Words:) Pozdrawiam, Asia

  OdpowiedzUsuń
 4. Absolutely gorgeous page! I love all those hearts! Thank you for playing along with us at More Than Words!

  OdpowiedzUsuń
 5. Such a lovely creation with beautiful colors and embellishments !! Thanks for playing with us at More Than Words !!

  OdpowiedzUsuń
 6. Oh this is gorgeous! I love your soft, pastel colours and your photoshoot looks like great fun! So glad you could join us at More Than Words.

  OdpowiedzUsuń
 7. Beautiful layout! Thanks for playing with us at More Than Words !!

  OdpowiedzUsuń